Centrum žilní chirurgie Kojetín
náměstí Republiky 905
Kojetín
752 01

MUDr. Pavel Matoušek, Ph.D.
tel.: 581 701 180
mobil: 602 775 626
mail: zilnichirurgie@zilnichirurgie.cz

zobrazit větší mapu

Vakuově kompresivní terapie

Nedílnou součástí komplexní péče o pacienty s cévními chorobami je vakuově kompresivní terapie pomocí moderního přístroje EXTREMITER. Je to moderní léčebná metoda, založená na střídání fáze podtlaku a fáze přetlaku. Základním léčebným efektem vakuově kompresivní terapie je působení uzavřeného vzduchového prostředí v průhledném plastikovém válci na ošetřovanou končetinu. O vakuově kompresivní terapii můžeme hovořit jako o pasivním cévním tréninku na rozdíl od aktivního tréninku – aktivní tělesné výchovy a pohybového režimu. Je účinným doplňkem tohoto aktivního tréninku. Tato léčba hraje důležitou roli v případech závažného postižení, které omezuje možnost aktivní pohybové terapie, kdy pacient není schopen efektivního pohybového tréninku z jiných důvodů. Vakuově kompresivní terapie se uplatňuje též v oblasti rehabilitační, rekondiční sportovní a kosmetické.

Průběh léčby vakuově kompresivní terapií   

Průběh léčby vakuově kompresivní terapiíKompletní ceník výkonů v Centru žilní chirurgie Kojetín

25.06.2020 Dovolená a prázdninové ordinační hodiny

Od 29.6. do 12.7.2020 bude Centrum žilní chirurgie uzavřeno z důvodu dovolené. V červenci a srpnu pak platí prázdninové ordinační hodiny - úterý a čtvrtek od 8 do 15 hodin.

18.12.2019 XXIII. lékařské sympozium

V pátek 29.11.2019 se v Kojetíně uskutečnilo tradiční XXIII. lékařské sympozium s postgraduální tématikou KAZUISTIKY - VARIA.

Celý článek >