Centrum žilní chirurgie Kojetín
náměstí Republiky 905
Kojetín
752 01

MUDr. Pavel Matoušek, Ph.D.
tel.: 581 701 180
mobil: 602 775 626
mail: zilnichirurgie@zilnichirurgie.cz

zobrazit větší mapu

Vakuově kompresivní terapie

Nedílnou součástí komplexní péče o pacienty s cévními chorobami je vakuově kompresivní terapie pomocí moderního přístroje EXTREMITER. Je to moderní léčebná metoda, založená na střídání fáze podtlaku a fáze přetlaku. Základním léčebným efektem vakuově kompresivní terapie je působení uzavřeného vzduchového prostředí v průhledném plastikovém válci na ošetřovanou končetinu. O vakuově kompresivní terapii můžeme hovořit jako o pasivním cévním tréninku na rozdíl od aktivního tréninku – aktivní tělesné výchovy a pohybového režimu. Je účinným doplňkem tohoto aktivního tréninku. Tato léčba hraje důležitou roli v případech závažného postižení, které omezuje možnost aktivní pohybové terapie, kdy pacient není schopen efektivního pohybového tréninku z jiných důvodů. Vakuově kompresivní terapie se uplatňuje též v oblasti rehabilitační, rekondiční sportovní a kosmetické.

Průběh léčby vakuově kompresivní terapií   

Průběh léčby vakuově kompresivní terapiíKompletní ceník výkonů v Centru žilní chirurgie Kojetín

31.10.2017 XXI. lékařský seminář

Tradiční XXI. lékařský seminář s postgraduální tématikou KAZUISTIKY - VARIA se uskuteční dne 1. prosince 2017 v Kojetíně.

První informace
Odborný program

23.12.2016 Zhodnocení XX. lékařského sympozia

Městské kulturní středisko v Kojetíně již po dvacáté poskytlo své prostory lékařům, odborným pracovníkům ve zdravotnictví farmaceutickým firmám. XX. Lékařský seminář byl slavnostně zahájen 25. listopadu v 9 hodin. Po té následoval bohatý dvoudenní...

Číst dál...